Alytuje vyko paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti ar jau turintiems šunį

Pirmą kartą Alytaus miesto savivaldybėje penkis antradienius iš eilės vyko nemokamų paskaitų ciklas planuojantiems įsigyti ar jau turintiems šunį.

Pirmąją paskaitą apie šuns pasirinkimą vedė Lietuvos kinologų draugijos mokymo centro projektų vadovė Augustina Daukšienė. Ji pasakojo apie tai, kaip išsirinkti tinkamą šunį sau, ką reikia žinoti prieš jį įsigyjant ir kur jį galima įsigyti. Taip pat, kas svarbu renkantis veislinį ar neveislinį augintinį, kaip paruošti namus ir kas svarbiausia pirmosiomis šuns dienomis naujuose namuose.

Kitą paskaitą skaitė veterinarijos gydytojas Darius Tamulevičius. Paskaitos dalyvius jis supažindino su šunų ausų, dantų, akių, nagų priežiūra, skiepais, apsauga nuo ektoparazitų ir kitais svarbiais dalykais, kurie yra svarbūs teisingai ir atsakingai auginant šunį.

Apie tai, kokių klaidų nedaryti žengiant pirmuosius šuns socializacijos žingsnius, kaip tinkamai dresuoti ir auklėti, tinkamai elgtis parsivežus namo naują augintinį, pasakojo Lietuvos kinologų draugijos dresuotojas Deividas Truska.

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Kupčinskienė ketvirtoje paskaitoje dalyvius trumpai supažindino su gyvūnų gerovės ir priežiūros reglamentavimu Alytaus mieste.

Paskaitų ciklą užbaigė KIKA atstovė Inga Austynaitė-Rimkė, ji pasakojo apie tai, kokie yra šuns mitybos būdai, įvairovė ir pasirinkimai.

Susidomėjimas paskaitomis buvo didelis. Visas penkias paskaitas išklausiusiems dalyviams buvo įteikti Lietuvos kinologų draugijos pažymėjimai.

Paskaitas organizavo Lietuvos kinologų draugijos Mokymų centras, Alytaus šunų mylėtojų klubas „Canis”, Alytaus miesto savivaldybė, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei parduotuvių tinklas KIKA.